Naše piva získala mezinárodní certifikaci kvality

Naše řemeslné pivo vzniká jen přírodním kvašením, proto je poctivé a správně vyvážené. Všechna naše piva prošly náročnou certifikací a získali mezinárodní VEGAN certifikaci pro EU, USA, Indii, Nový Zéland, Austrálii a Norsko.
Certifikace neznamená jen pivo veganské, ale je dokladem o dodržování kvalitních surovin a výrobních procesů.
Pivo vaříme řemeslně jen přírodním kvašením kvalitních surovin, chmelů a sladů, kvasinek a vody.

Nic dalšího naše piva neobsahují, dodržujeme původní receptury.
Chuť mandarinek, grapefruitů nebo karamele je dána vždy jen vybranými druhy chmelů a sladů, ovesných vloček, nikdy umělými  přísadami. V tom je pravá chuť a kvalita našich piv.
Naše řemeslné pivo obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, pivovarských kvasinek, upravuje překyselené prostředí organismu a má mnoho dalších zdravotních výhod. Poptávka po nefiltrovaných a nepasterovaných pivech stoupá a to především pro jejich poctivou chuť a širokou nabídku od spodně kvašených ležáků po stále více vyhledávané speciály a svrchně kvašená piva.
Zakoupená piva jsou nefiltrovaná a nepasterovaná a musí být uchovávána v chladu. Po obdržení pivo uchovejte v lednici, krátký přesun během distribuce nemá na kvalitu vliv, ale dlouhodobé stání v teple není vhodné. Pivo spotřebujte do 25 dní od obdržení.

Letní Grapefruitová NEIPA JOHANN 13

Přivítejte léto s Johannem 🙂

 

Johan NEIPA 13 (New England India Pale Ale) je nefiltrované a nepasterizované pivo z kategorie světlých speciálních piv. Vyrovnané tělo, střední hořkost, aroma chmele a jemné zakalena barva po použití ovesných vloček při vařeni piva dávají tomuto pivu neodolatelnou chuť po grapefruitu  i  příjemnou vůni po citrusech.

Na zdraví!

  • Pro výrobu byly použity chmely – Magnum, Citra a Mosaic
  • Slady: Pale Ale a ovesné vločky

13 důvodů proč pít nefiltrované a nepasterizované pivo

Pivo je alkoholický nápoj, který se připravuje za použití ječmene, chmele, vody a kvasinek. Je to jeden z nejpopulárnějších alkoholických nápojů, který si užívají lidé po celém světě. Existuje mnoho druhů piva, které obvykle filtrací a pasterizací ztrácí své příznivé účinky na zdraví. Od průmyslově vyráběných piv se očekává dlouhá životnost, kterou by živé organismy v pivu narušovaly.  Řemeslně vyráběná piva v malých minipivovarech jsou určena k rychlé spotřebě, do 30 ti  dní a tím si mohou dovolit  zachování všech důležitých látek.   Není divu, že obliba řemeslných piv u nás i ve světě stoupá. 

Řemeslně vyrobené pivo je bohaté na proteiny, obsahuje jen přírodní cukry vzniklé přirozeným kvašením, Vápník, Železo, Hořčík, Fosfor, Draslík, Sodík, Zinek, Vitamin C, Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitamin B-6, Vitamin B-12, Vitamin A, Vitamin D,

Pivo je  velmi dobrý zdroj  minerálů, které hrají zásadní roli v metabolických procesech. Pokud  pivo  užíváte v mírném množství, může  posílit vaše zdraví mnoha způsoby.

Zdravotní přínosy piva,  pokud je konzumováno v mírném množství.

Protinádorový potenciál – Ve studii s názvem „Pivní složky jako potenciální chemopreventivní látky proti rakovině“, existují důkazy, které naznačují potenciální preventivní účinky látek, obsažených v chmelu, na prevenci rakoviny.   Již dřívější studie  ukázaly, že xanthohumol z chmele má inhibiční účinek na zahájení, růst a progresi karcinogeneze. Karcinogeneze kolonií ve studii na krysích modelech, provedená v Japonsku (Nozawa H et al., 2004) ukázala, že složky piva mají chemopreventivní účinky a že příjem nápoje může pomoci snížit riziko rakoviny.

Chrání srdce – Pivo obsahuje vitamín B6, který chrání před srdečními chorobami. Má ztenčující účinek na krev a zabraňuje tvorbě sraženin, které způsobují blokování koronárních tepen. Podle studie provedené společností ICTAN ve Španělsku byla mírná konzumace  řemeslných piv ve Španělsku během 1 měsíce spojena s pozitivními změnami profilu krevních lipidů. Mírná konzumace také snižuje riziko zánětu, příčiny aterosklerózy, kterou je stav cholesterolu a plaku na cévách a stěnách tepen.

Zvyšuje hustotu kostí – Ukazuje se, že mírný příjem  nepasterizovaných a nefiltrovaných piv zvyšuje hustotu kostí, čímž zabraňuje riziku zlomenin a osteoporózy.  Z toho důvodu je doporučováno ženám po 40 .

Řemeslné pivo zvládá diabetes – Studie spojily mírnou spotřebu piva s nižší prevalencí diabetu 2. typu.

Zabraňuje chudokrevnosti – Řemeslné pivo je dobrým zdrojem vitamínu B12 a kyseliny listové, jejichž nedostatek může vést k anémii. Vitamin B12 je také nezbytný pro udržení normálního růstu, dobré paměti a koncentrace.

Snižuje krevní tlak – Pravidelní pijáci řemeslných piv  mají nižší krevní tlak ve srovnání s lidmi, kteří konzumují podobné množství vína, filtrovaných piv  nebo jiných lihovin.

Zpožďuje stárnutí – Pivo, vyrobené přirozenými řemeslnými procesy  zvyšuje účinnost a vliv vitamínu E, který je hlavním antioxidantem v těle. Je důležitou součástí udržování zdravé kůže a zároveň zpomaluje proces stárnutí.

Zabraňuje vzniku žlučových kamenů – Pravidelná konzumace mírného množství piva ovlivňuje hladinu cholesterolu a snižuje koncentraci žluči, což vede ke snížení rizika vzniku žlučových kamenů.

Pivo zabraňuje demenci –Spotřeba nefiltrovaného a nepasterizovaného piva také zvyšuje hladinu „dobrého cholesterolu“ o 10-20%, čímž se snižuje riziko demence a kardiovaskulárních onemocnění.

Zlepšuje trávení – Řemeslnépivo má řadu vlastností  příznivých pro zažívání, které zahrnují stimulaci gastrinu, žaludeční kyseliny a enzymů pankreatu.

Snižuje riziko ledvinových kamenů – Pivo má vysoký obsah draslíku a hořčíku, což má za následek snížení rizika ledvinových kamenů. Křemík přítomný v těle je snadno vstřebatelný tělem k ochraně proti osteoporóze.

 Nepasterizované a nefiltrované  pivo odbourává stres – přispívá ke snížení stresu a usnadnění spánku.

Kvalitní diuretikum – Řemeslné pivo působí jako diuretikum a výrazně zvyšuje močení. To usnadňuje zvýšené odstraňování toxinů a odpadních materiálů z těla. Řemeslně vyrobené pivo je dobrým zdrojem mnoha látek, které podporují zdraví. Vyzkoušejte řemeslně vyrobená piva, nefiltrovaná a nepasterizovaná a poznejte ten rozdíl na svém zdraví.  Vyzkoušejte účinek nefiltrovaných a nepasterizovaných piv například v pivu Vincenz ze Žackého pivovaru Auersperg  https://www.pivovarauersperg.cz/

Nepasterovaná, nefiltrovaná piva mají více zdravotních výhod

Živé pivo –  tak se obecně označuje přítomnost ušlechtilých kvasinek, které zbyly z procesu vaření piva. Piva, která  nebyla pasterizovaná a filtrovaná, se značným množstvím živých kvasinek, se nazývají  živá piva. Obvykle jde o piva řemeslně vyrobená v malých pivovarech.  

Čerstvé, dobře vařené pivo, které cestovalo jen malý počet kilometrů, bude vždy lepší než ekvivalentní pivo, které opustilo pivovar před několika měsíci, prošlo pasterizací a filtrací a ztratilo podstatné zdraví prospěšné látky. Většina  točených piv,  která cestovala na velkou vzdálenost jsou  dnes pasterizována, takže  bez důležitých živých kvasinek.  Je to proto, že pasterizovaný import sudu piva  vydrží déle.  Nepasterizovaná piva jsou náchylná na skladování a jejich trvanlivost je udávána 30 dní, i když víme, že  při dobrém skladování vydrží i o něco déle. Některé bary  i přes to  drží pár kohoutků určených pro místní řemeslná piva a zajišťují kvalitní a čerstvé pivo pro svoje hosty.

Rozdíl nefiltrovaných piv a filtrovaných  je většinou ve vzhledu a  v určitém stupni chuti. Při vaření piva máte v podstatě 3 věci, které mohou být ponechány v pivu po jeho vaření: zbytky kvasinek, bílkovin a chmelových částic.

V domácím pivovaru  pivovarské kvasnice zůstávají v pivu, aby se umožnila úprava piva a tvorba CO2 v láhvi. V komerčně dostupném pivu je produkt obvykle přefiltrován, nasycen silou a stočen  do láhve.

Provedené  studie naznačují, že mírná konzumace piva může mít skutečné  zdravotní výhody.  Tyto výhody se zvyšují konzumací nefiltrovaných nepasterizovaných piv, vyrobených přirozeně,  řemeslnou výrobou.

Co je na řemeslném pivu  nejzdravější ?

1) Řemeslné pivo je  přátelské k srdci – mírná konzumace řemeslného  piva je spojena s nižším kardiovaskulárním rizikem. Antioxidanty jsou  důležité pro zdraví srdce.

2) I mozek ocení zdraví z  piva –  vědci v Bostonu zjistili, že pití piva může podpořit  zdraví mozku. Vědci se domnívají, že je to způsobeno tím, že alkohol má schopnost ředit krev, a tím pomáhá zabránit tvorbě krevních sraženin. Ovšem pozor na nadměrné pití, které může způsobit atrofii mozku.

3) Řemeslné pivo je plné vitamínů skupiny B, tím pití řemeslného nepasterizovaného, nefiltrovaného piva může pomoci zlepšit vaše duševní zdraví. Snižuje úzkost a deprese. Pijte piva, která obsahují dostatek živin, jako je protein, vitamín B, železo, niacin, riboflavin a hořčík. Většina nepasterizovaných a nefiltrovaných  piv již tyto složky obsahuje.

4) Nefiltrované nepasterizované pivo je enzymatický nápoj.

Nefiltrované nepasterizované pivo je dnes již možné objednat i on line při vyzvednutí druhý den, budou zachovány všechny důležité složky i živé kvasinky .   Pivo zasílá například  Žacký pivovar Auersperg. https://www.pivovarauersperg.cz/

Poslední výzkumy živých piv naznačují, že  nefiltrované a nepasterizované pivo by mohlo pomoci zabránit Alzheimerově chorobě. Nemoc, která postihuje téměř 500 000 lidí ve Spojeném království, je spojena s vysokými hladinami hliníku, ale křemík v pivu může tyto škody kompenzovat. Studie z roku 2008 publikovaná v časopise Food and Chemical Toxicology zjistila, že křemík byl schopen snížit příjem hliníku v zažívacím traktu a zpomalit akumulaci kovu v těle a mozkové tkáni. Ale pozor: University College v Londýně zároveň ve studii  varovala, že muži, kteří  pijí více než dvě pinty piva  denně by mohli utrpět ztrátu paměti. 😊

Gabriela IPA 14

Narodila se kněžna! Je to Gabriela IPA 14. Svěží, voňavé a trošku hořké pivo, které potěší každého milovníka tekutého moku. Hodně štěstí, Gabrielo!

Nové balení soudku a prodejny

Přidáváme každý týden nové prodejny/výdejny, kde je možné objednat a vyzvednout naše 5L dárkové soudky. Více v sekci “Kde točíme?”

Děkujeme za Váši přízeň!